Příšerné příběhy strýce Montaguea

23. června 2017 v 20:48 | lenisaak
PŘÍŠERNÉ PŘÍBĚHY STRÝCE MONTAGUEA

CHRIS PRIESTLEY


210 stran
SOUMRAK PADÁ
MLHA HOUSTNE
A DOMEM SE ROZLÉHAJÍ
STRAŠIDELNÉ ZVUKY

anotace:
Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit.

Moje shrnutí:
Edgar, je jenom obyčejně neobyčejný chlapec, který velmi rád naslouchá příběhům a tak ho to táhne za svým podivným strýcem, který mu vypráví velmi zvláštní až prazvláštní příběhy. Ale ještě divnější na tom je, že je vypráví s takovou lehkostí a samozřejmostí, jako kdyby se opravdu staly.
Jednoho dne odpoledne, vyrazí Edgar za svým strýcem, naslouchat jeho příběhům. Cesta k domu strýce je ponurá a tak když k němu dorazí, cítí se skoro v naprostém bezpečí.
Postupem času, jak mu strýc vypráví další a další příběhy, začíná mít Edgar strach o strýcovo zdraví.
Edgar v domě strýce Montaguea zahlédne prapodivné předměty, jako například zlacený rám, dalekohled, malého ošklivého až děsivého démona z kostelní lavice a nebo záhadný obraz na kterém je veliká šmouha, avšak po vyslechnutí dalšího příběhu v ní Edgar uvidí rozmazaný obraz malé holčičky v bílých šatech.
Každý předmět, který strýc ukrývá v pracovně, byl i předmětem velmi důležitým v jeho vyprávění... Zatím, co mu strýc vypráví další a další příběhy, napadne Edgara, že v domě nejsou sami. Postupem času začne mít Edgar strach… CO v koutech strýcova domu, okolí a strýce samotného, se vlastně vůbec ukrývá?

Kniha se mi moc líbila. Měla tu správnou, ponurou atmosféru a obsahovala moc hezké, tajemné ilustrace. Doporučuji všem, kteří mají rádi tajemno a pohádky,které v tomto případě ne vždy dopadnou dobře.


Úryvek z knihy:
"Matouší!" zavolal znovu strýc, tentokrát důrazněji. Matouš se otočil a belhal zpátky. Ucítil jsem v plicích příval vzduchu a uvědomil jsem si, že jsem zadržoval dech.
Nakonec jsem sebral odvahu, otočil se a vydal se k domovu. Strýc Montague mi připomněl Píseň o starém námořníku, a jak jsem pospíchal se skloněnou hlavou vpřed a dychtil po střízlivé všednosti, ztělesněné mými nudnými rodiči a mým domovem, vybavila se mi jedna sloka:
Jak ten, kdo cestou ztracenou
Bled leká se a chví
A ohlédnuv se běží dál,
Zpět nezře už, neb ví,
že v patách za ním po cestě
jde démon strašlivý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama